ВМРО-ДПМНЕ со 4 кандидати за пратеници од Прилеп


ВМРО-ДПМНЕ излезе со четворица кандидати за пратеници од Прилеп на претстојните парламентарни избори: Дејан Проданоски, Петар Ристески, Билјана Кузманоска и Никола Златески. Носител на 4 ИЕ е потпретседателот на партијата Александар Николоски.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи