27 медали за ЏК Сеишин на државните првенства за Пионери-ки и Сениори-ки


На 30.03.2024 година во Скопје во организација на Џудо Федерацијата на Македонија и техничка организација на ЏК Ипон – Скопје се одржаа државните првенства за Пионери-ки и Сениори-ки. ЏК СЕИШИН -Прилеп настапи со вкупно 30 натпреварувачи а освоени се 27 медали ( 10 златни, 6 сребрени и 11 бронзени медали).

 

\

 

 

 

 

 

 

 

Резултати поединечно:

Пионерки:

 1. Матеја Николоска 1 место
 1. Дила Пупаловиќ 1 место
 1. Јана Ангелески 1 место
 1. Тамара Илиоска 1 место
 1. Теодора Илиоска 2 место
 1. Софија Ѓорѓиеска 2 место
 1. Мила Здравеска 3 место

Пионери:

 1. Немања Џагадуроски 1 место
 1. Благојче Мантароски 1 место
 1. Дарио Нанески 1 место
 1. Марко Ацески 1 место
 1. Ратко Ацески 2 место
 1. Марко Василески 3 место
 1. Марко Марковски 3 место
 1. Ване Ацески 3 место
 1. Арсениј Димески 3 место
 1. Ангел Стојковски 3 место
 1. Димитар Илијоски 3 место

Сениори:

 1. Никола Магдески 1 место
 1. Христијан Стојкоски 1 место
 1. Михаил Стојановски 2 место
 1. Антонио Талески 2 место
 1. Стефан Талески 3 место
 1. Митко Костоски 3 место

Сениорки:

 1. Теа Настоска 2 место
 1. Кристина Мантароска 3 место
 1. Александра Најдоска 3 место

Екипата ја водеа тренерите Мартин Ристески, Марио Тошески и Дејан Мицкоски кои се задоволни од освоените резултати а посебно во пионерска конкуренција што знак дека клубот создава нова генерација шампиони!!! Клубот продолжува со подготовки за наредните меѓународни и државни првенства.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи