ГАЛЕРИЈА: Маскенбал на плоштадот во Крушево по повод Денот на шегата


По повод 1 април, Денот на смеата и шегата традиционално се одржа маскенбал на градскиот плоштад во Крушево, во организација на ООУ „Никола Карев“.

„Богатство од креации, шаренило од бои, уникатни и свои како никогаш до сега – тоа се нашите најмали и најмили.

Денот на кој децата најмногу му се радуваат, маскенбал каков што може само да се посака!!!“, истакна градоначалникот на Крушево, Томе Христоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи