Пожар во близина на манастирот Св.Никола кај селото ПрилепецПожар на нискостеблеста деградирана шума и сува трева во атарот на с. Прилепец, во близина на манастирот Св.Никола кај Прилеп.

„Во гасењето на пожарот се вклучени 8 пожарникари со 2 ПП возила и 1 теренско возило. Пожарот е на околу 200 м од манастирот и истиот се шири према атарот на с.Волково. Не постои опасност за манастирот“, информираат од Центарот за управување со кризи.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи