Во петок трет акатист и ново предавање на тема „Првородниот грев“ во црквата Св. Кирил и Методиј – Параклис


Во третиот петок од Великиот Велигденски пост во храмот св. Кирил и Методиј – Параклис, со почеток од 17 часот, ќе се служи Големо повечерие на кое ќе се чита акатист посветен кон Пресвета Богородица и ќе се осветува петтолебие за здравје и спасение на верниот народ. Потоа ќе се одржи и предавање во овогодишниот циклус од предавања на тема за ПРВОРОДНИОТ ГРЕВ на кое ќе предава отец Јове Тренчевски, во просториите на административната зграда.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи