Поставен нов крст на црквата Свето Благовештение пред храмовата слава


Пред храмовата слава, Светото Благовештение, поставен нов крст на кровот на нашата прилепска светиња. Нека овој победоносен Христов крст трае низ времињата и сведочи за верните прилепчани.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи