Претставата „Стапица за глувци“ оваа сабота во театар „Војдан Чернодрински“

Љубителите на театарската уметност оваа сабота во прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ ќе може да уживаат во изведбата на претставата „Стапица за глувци“.

Претставата започнува од 19:30 часот, а влезници може да се резервираат на телефонскиот број 076 442 378, или на билетарата од театарот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи