Двајца прилепчани пријавиле дека биле каснати од кучиња скитнициНа 05.04.2024 во 08.50 часот во Полициската станица Прилеп, М.А. (74) од Прилеп пријавил дека на ул. „Климент Охридски“ во Прилеп бил каснат од куче скитник. Исто така 05.04.2024 во 11.00 часот во Полициската станица Прилеп, М.С. (18) од Прилеп пријавил дека на ул „Иво Лола Рибар“ во Прилеп бил каснат од куче скитник.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи