Прилепчанец со вратата од возилото удрил полицаец и избегал од местото на настанотНа 06.04.2024 во 00.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека околу 00.20 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, З.З. од Прилеп не извршил наредба дадена од полициски службеници и со врата од своето возило „фолксваген голф“ нанел повреди на полициски службеник кој извршувал службени дејствија, по што го напуштил местото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи