ВИДЕО – Првите прилепчани што стапнаа на Марс


Излезе новата нумера насловена „Доминатико“ (DOMINATIKO) на прилепчаните Димитар Долгоски -Лорд (LXRD) и Менде Димески – Авеиро (AVEIRO) на јутјуб каналот „АРТЛАНД ЛАБЕЛ“ (Artland Label). Ова им е прва заедничка песна, а жанрот е трап музика.

Прекрасната нумера е поддржана од висококвалитетниот видео запис кој се снимаше пред еден месец во Пелагонија на местото викано Гнеотино близу границата со Грција, место кое изгледа како да е буквално на Марс.

Микс и мастер: Димитар Долгоски -Лорд (LXRD), Менде Димески – Авеиро (AVEIRO), заедно со Иле Михајлоски – ИЛЈАСКИ (ILJASKI).

Камера: Димитар Долгоски -Лорд (LXRD) и Mартин Милкоски

Монтажа: Димитар Долгоски -Лорд (LXRD)

Графика: Ник дизајн (NIK DESIGN) и Филип Димитриевски.

Проектот е поддржан од Hydes clouting.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи