Затвореник во прилепскиот затвор прободен со остар предмет по претходна расправијаНа 07.04 2024 во 14.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп, по претходна расправија, осудениците Д.К. и С.Р. со остар предмет го нападнале осуденикот Е.Ш.(35) од с. Шишево, скопско, при што му нанеле повреди. Увид бил извршен и за настанот бил известен јавен обвинител. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи