Претставата „Аудиција“ овој петок во Чернодрински

Љубителите на театарската уметност  овој петок, 12.04. ќе имаат можност да ја погледнат претставата „Аудиција“, која ќе се одигра на сцената од прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“.

Претставата е со почеток од 20 часот, а влезници може да се резервираат на телефонскиот број 076 442 378.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи