Прилепчанец лишен од слобода откако извршил тешка кражба од продавница, украденото е вратено на сопственикот


На 07.04 2024 во 10.50 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Џ.П.(41) од Прилеп. Тој се сомничи дека околу 05.30 часот извршил „тешка кражба“ во продажен објект во Прилеп, при што одзел повеќе производи. Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи