Четири работнички од Непал му избегаа на прилепскиот газдаНа 07.04.2024 во 21.57 часот во Полициската станица Прилеп, Д.Н. пријавил дека четири државјанки на Непал, Л.С.(29), Б.К.П.М.(26), С.С.М.Т.(29) и С.Р.М.(29), кои биле во работен однос со склучен договор во неговата фирма, од околу 19.00 часот на 06.04.2024 не се вратиле во куќата во која престојувале во Прилеп. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи