Жител на с. Дуње со мопед излетал од патот Прилеп – ГрадскоНа 09.04.2024 во 15.10 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на патот Градско – Прилеп мопед со прилепски регистарски ознаки, управуван од П.Д. (58) од с. Дуње, излетал надвор од коловозот.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Градската болница-Прилеп“, информира од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи