Како казни работници од Маке, бркал функционери од канцеларија, што проектирал за Садам Хусени, пријателството со Тоше, за кривичните


Наш согороворник во ова издание на Инфо Регион е поранешниот директор на ЈКП Комуналец, Златко Ристески – Џекчето, кој после 7 години за прв пат дава интервју на некој медиум.

Со него отворено поразговаравме за кривичните пријави, што прави сега, каков бил како директор, за многу комични ситуации додека тој раководел со ова јавно претпријатие.

Како бркал функционери од канцеларија, што работел во Ирак, како на негова иницијатива сега е подигнат споменикот од Тоше во Хрватска. За ова и многу други работи погледнете го интервјуто. Вториот дел од разговорот каде разговараме за управувањето на отпадот ќе биде објавен за неколку денови.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи