ВИДЕО – Реконструкција на дел од регионалниот пат Кривогаштани – Крушево


После повеќе од 40 години се реконстуира дел од регионалниот пат Кривогаштани – Крушево. Патот беше во премногу лоша состојба и претставуваше опасност за одвивањето на сообраќајот.

„Патниот правец е премногу важен за развојот на туризмот, за локалната економија, земјоделските поседи и за жителите на двете општини. Инвестицијата во оваа делница ќе значи побрзо и подобро поврзување на населени места во овој крај, развој на економијата и зголемување на квалитетот на живот, а ќе се придонесе и за поголема безбедност во сообраќајот“, информираат од Општина Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи