Леона Митревска победник на „Вешта Жена Прилеп 2024“


Во ресторанот „Центар“ во Прилеп вчера се одржа манифестацијата „Вешта Жена Прилеп 2024“. За одржувањето на оваа манифестација во Прилеп голама заслуга имаат Менче Костоска и Милка Бошкоска, како и сите сегашни и минато годишни учеснички.

Оваа година учеснички беа:

 

Маса бр 1. Ане Ристеска со тема на маса „Мода“ и наградена со изглед на декорација и е учесник 3 години

 

 

Маса бр 2. Соња Шијакоска со тема на маса „Вршнико на баба“ награда за декорација на главно јадење и е учесник 3 години.

 

 

Маса бр. 3 Леона Митревска со тема на маса „Остров со скриеното богатство“  и е победник на град Прилеп општ впечаток и е учесник 1 година.

 

 

Маса бр. 4 Маргарита Петреска со тема на маса „Вера, надеж и љубов“, а награда доби за изглед на маса и е учесник 1 година.

 

Маса бр. 5 Даница Талеска со тема на маса „Мајчинсдка љубов“ награда за вкус на главно јадење и е 1 година учесник.

 

 

Маса од Афродита Чолаковска, со тема „Традиција и елеганција“ е гран при  за учество во финале во Тетово.

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи