ВИДЕО – 10 ПРАШАЊА СО – Михајло Миленкоски, актер


Инфо Компас од денеска започнува со својата нова рубрика од забавен карактер „10 ПРАШАЊА СО“ каде наши гости ќе бидат познати прилепчани и лица од регионот, но исто така и обични граѓани, со кои што ќе разговараме на различни теми.

Рубриката ја започнуваме со Михајло Миленкоски, актер во прилепскиот театар кој одговара зошто ја чува изгасната сијалицата во фрижидерот, дали како кловн игра и на момински вечери, дали Власите се скржави, а за крај игра и на песната Made in Romania.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи