Лишен од слобода жител од Крушево, му пронашле пиштол, марихуана, грутчеста материја и пари во различни апоени


На 15.04.2024, полициски службеници од ОВР Крушево го лишиле од слобода В.Ц. (73) од Крушево. При претрес во неговиот дом во с. Кошино, општина Долнени, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени при што одземени пиштол, рамка со куршуми, марихуана, грутчеста материја, пари во различни апоени и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривични дела. Лицето било приведено во Полициската станица Прилеп и по целосно документирање на случајот, против него ќе следуваат соодветни пријави.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи