На 25 април хуманитарна забава за доизградба на конакот во манастирот Св. Никола во с. Загорани


Одборот при манастирот Св. Никола во с. Загорани ве поканува на Хуманитарна забава во ресторант Центар – Прилеп на 25 април ( четврток ) со почеток од 20.00 часот.

Оваа година ќе имате можност во живо да се дружите и да ве забавуваат околу 20 ѕвезди од македонската естрада, а специјален водител е г-дин Трајче Толевски од Мерак Меана. Дополнително има организирано богата програма со лотарија од над 30 добитници на ваучери и награди.

Билетите се пуштени во продажба во кафе Hive и бутик Appolo или директно членовите на одборот: Ице Дамчески 075545010 и Марјан Мицкоски 071705915.

Со секој купен билет со дел од средствата сте и донатор во помошта за доизградба на манастирскиот конак. Резервациите се во тек ПОБРЗАЈТЕ, набавете билети, ЗАБАВУВАЈТЕ се и ДОНИРАЈТЕ. ПРИЛЕП Е ХУМАН ГРАД!!!!


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи