Кривична за двајца прилепчани – со остар предмет му се заканувале на сограѓанин

СВР Битола поднесе кривична пријава против Ќ.Ш.(43) и А.Р.(46), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 19.02.2024 во Прилеп, по претходна расправија, пријавените со остар предмет му се заканувале на К.И.(33) од Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи