ВИДЕО – 10 ПРАШАЊА СО – Стефан Неданоски, оперски пејачВо ова издание на „10 ПРАШАЊА СО“ разговараме со оперскиот пејач Стефан Неданоски кој одговара како би звучел Синан Сакиќ во оперска верзија, колку пати комшиите го пријавувале во полиција поради гласното пеење, дали пее и кога се тушира, а раскажува и за смешни случки што му се случиле додека настапувал на сцената.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи