ВИДЕО – Проданоски: Не дозволувајте вашето седење дома да го злоупотребат СДС и ДУИ, Вие одлучувате за иднината на Македонија


Се наоѓаме пред исклучително важен момент за нашата држава, кога заеднички треба да донесеме одлука, дали Македонија ќе биде повторно горда и достоиствена, или ќе дозволиме да ја доуништат оние кои во измнативе 7 години, освен за сопствените џебови, не сработија ништо добро за народот, истакна Дејан Проданоски, кандидат за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ.

 

Драги прилепчани,

Се наоѓаме пред исклучително важен момент за нашата држава, кога заеднички треба да донесеме одлука, дали Македонија ќе биде повторно горда и достоиствена, или ќе дозволиме да ја доуништат оние кои во измнативе 7 години, освен за сопствените џебови, не сработија ништо добро за народот.

Поддршката дадена за број 2 и професорката Гордана Силјановска Давкова, е поддршка за нејзината визија и програма, поддршка за да застане вистински професионалец на чело на државата, докажан со сето свое знаење, квалитет и капацитет. Време е да избереме дали сакаме промени, или сакаме и понатаму да тонеме во хаос и безредие, кои благодарение на СДС и ДУИ станаа секојдневие.

Во текот на целата кампања, можевте да видите кој настапува со добра мисла и искрена намера, а кој во недостиг на вештини и знаење, се служеше со навреди и говор на омраза.
За време на секојдневните средби со вас, жителите на Општина Прилеп и населените места, добивме огромна и безрезервна поддршка. Убеден сум дека таа поддршка ќе се преслика и на изборите во среда.

Граѓаните многу добро го препознаваат концептот што значи развој просперитет, реални мерки и решенија кои ги нуди ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Силјановска Давкова, наспроти безидејноста и лагите, кои ги нудат СДС и останатите кандидати.

Драги сограѓани,
Ве повикувам во среда, во една мирна атмосфера, да излезете масовно и да гласате за број 2. Не дозволувајте вашето седење дома да биде злоупотребено и искористено од СДС и ДУИ.
Ве повикувам да гласате за број 2 и кандидатот за претседател и иден претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова.
Бидете храбри и одлучни, не подлегнувајте на никакви притисоци, закани, поткуп и уцени. Помина нивното време. Зад параванот сте само вие и вашето право на избор.
Број 2 за Република Македонија да биде повторно во ваши раце. Број 2, за Гордана Силјановска Давкова, број 2 за Македонија да биде повторно горда!

Posted by ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп on Понеделник, 22 април 2024

„Поддршката дадена за број 2 и професорката Гордана Силјановска Давкова, е поддршка за нејзината визија и програма, поддршка за да застане вистински професионалец на чело на државата, докажан со сето свое знаење, квалитет и капацитет. Време е да избереме дали сакаме промени, или сакаме и понатаму да тонеме во хаос и безредие, кои благодарение на СДС и ДУИ станаа секојдневие.

Во текот на целата кампања, можевте да видите кој настапува со добра мисла и искрена намера, а кој во недостиг на вештини и знаење, се служеше со навреди и говор на омраза.

За време на секојдневните средби со вас, жителите на Општина Прилеп и населените места, добивме огромна и безрезервна поддршка. Убеден сум дека таа поддршка ќе се преслика и на изборите во среда.

Граѓаните многу добро го препознаваат концептот што значи развој просперитет, реални мерки и решенија кои ги нуди ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Силјановска Давкова, наспроти безидејноста и лагите, кои ги нудат СДС и останатите кандидати.

Ве повикувам во среда, во една мирна атмосфера, да излезете масовно и да гласате за број 2. Не дозволувајте вашето седење дома да биде злоупотребено и искористено од СДС и ДУИ. Ве повикувам да гласате за број 2 и кандидатот за претседател и иден претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова.

Бидете храбри и одлучни, не подлегнувајте на никакви притисоци, закани, поткуп и уцени. Помина нивното време. Зад параванот сте само вие и вашето право на избор.

Број 2 за Република Македонија да биде повторно во ваши раце. Број 2, за Гордана Силјановска Давкова, број 2 за Македонија да биде повторно горда“, истакна Проданоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи