11 медали за ЏК Сеишин на државните првенства за млади сениори/ки и ветерани/ки

На 21.04.2024 во Битола се одржаа државните првенства за млади сениори/ки до 23 години и ветерани/ки над 30 години. На овие првенства настапија натпреварувачи од 11 клубови од државата. ЏК Сеишин Прилеп настапи со вкупно единаесет натпреварувачи при што се освоени единаесет медали (шест златни, три сребрени и два бронзени медали).

Резултати поединечно:

-Млади сениори/ки

1.Теа Настоска 1-во место

2.Кристина Мантароска 1-во место

3.Никола Магдески 1-во место

4.Христијан Стојкоски 1-во место

5.Михаил Димоски 2-ро место

6.Михаил Стојановски 3-то место

7.Кристијан Маѓероски 3-то место

-Ветерани/ки

1.Киро Здравески 1-во место

2.Марјан Димески 1-во место

3.Сашо Димовски 2-ро место

4.Мартин Ристески 2-ро место

ЏК Сеишин Прилеп е задоволен од остварените резултати и ги продолжува своите активности и подготовки за идните меѓу народни натпревари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи