ВИДЕО – 10 ПРАШАЊА СО – Андријана Дукоска, музичарВо ова издание на „10 ПРАШАЊА СО“ разговараме со Андријана Дукоска – музичар, која ни покажа како би звучела „Три невесте тикве брале“ на чело, дали жените го избегнуваат овој инструмент, како на концерт бркала мува со дување за да ја отстрани од жиците на челото. Дукоска ни раскажа и за тоа кои интересни и смешни одговори ги даваат учениците на часовите поврзани со предметот музичко образование, а поразговаравме и за тоа кое е нејзиното интересно и уникатно хоби, но и кои се нејзините планови за во иднина и на што работи во моментов.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи