Проданоски: Прилепчани уште еднаш докажаа дека секогаш кога е најпотребно ја избираат вистинската страна, Македонија повторно ќе биде горда


Дозволете ми најнапред да ви честитам за храброста и одлучноста во текот на вчерашниот ден. Вие уште еднаш покажавте дека секогаш кога било најпотребно, ја избирате вистинската страна, истакна денеска претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп и кандидат за пратеник во ИЕ4.

„Преку масовната поддршка на професорката Гордана Силјановска Давкова, која со сигурност ќе биде иден претседател на Република Македонија, го трасиравте патот на промените и враќање назад нема. Ве повикувам на 8-ми мај, во уште поголем број, да гласате за број. Број за Гордана Силјановска Давковка и број 2 за Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Македонија повторно ќе биде горда“, потенцираше Проданоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи