Резултати од ДИК за Прилеп за прв круг претседателски избори 2024Резултати од ДИК за Прилеп за прв круг претседателски избори 2024

 

  1. Гордана Сиљановска Давкова

          18.085 | 51,36%

2. Стево Пендаровски

       9.668 | 27,45%

3. Максим Димитриевски

      3.586 | 10,18%

4. Билјана Ванковска Цветковска

     2.190 | 6,22%

5. Стевчо Јакимовски

     224 | 0,64%

6. Бујар Османи

      136 | 0,39%

 7. Aрбен Таравари

      31 | 0,09%

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи