ВИДЕО – Богевски: Здравствените услуги да бидат достапни за сите граѓани, а не само за богатите


Моите заложби досега беа во Советот на Општина Кавадарци каде се обидував да спречам на низа штетни урбанистички планови. Се кандидирам за да мојата борба ја пренесам во Собранието на Македонија каде што би продолжил со спречување на штетни политики кои би влијаеле на целата држава, изјави вечерва во Прилеп, Круме Богевски, кандидат за пратеник на Левица за ИЕ4.

„Доминантно во здравството бидејќи јас доаѓам од фармацевтската индустрија и имам поминато низ сите болнички ходници, знам како функционира јавното здравство, знам кој се може, а кој не може да си ги дозволи здравствените услуги и заради тоа сакам да бидам гласот на народот и здравствените услуги да им станат нешто за секој, а не само за богатите“, кажа Богевски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи