КРЕАС – Нов салон за свадби и сите ваши прослави во ПрилепПрилеп доби уште еден прекрасен салон за свадби и ресторан – КРЕАС, лоциран кога се врти кон затворот од регионалниот пат Прилеп-Крушево, на само 100 метри од левата страна. Неговото свечено отворање беше денеска, а официјално со работа започнува од сабота 4 мај.

Салонот за свадби, како и за сите ваши прослави има капацитет за 300 гости.

Во негов состав секој ден ќе работи и ресторан каде ќе може да ги пробате највкусните чорби, скара како и разни македонски специјалитети, секогаш подготвени од свежо месо од месарнивата КРЕАС која се наоѓа на булеварот „Гоце Делчев“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи