„Пролетта не мами, на Могила не кани“ – во недела голем забавен хепенинг на Паркот на РеволуцијатаНи претставува чест да ве поканиме на целодневна дружба „Пролетта не мами, на Могила не кани“!

„Овој прекрасен настан ќе се одржи во недела, 28.04.2024, од 11:00 до 16:00 часот, во Паркот на Могилата на Непобедените. Ќе има многу забава, дружба, музика и различни содржини за сите, од најмладо до најстаро! Исто така, сакаме да изразиме благодарност до општествено-одговорните компании „Витаминка“ и „Прилепска Пиварница“ кои дадоа несебичен придонес во реализација на овој настан. Се гледаме в недела на Могила“, велат од Општина Прилеп.

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи