ВИДЕО – 10 ПРАШАЊА СО – Илија Волчески, актер и музичар


Во ова издание на „10 ПРАШАЊА СО“ разговараме со Илија Волчески, актер и музичар кој одговара на прашањата со која колешка би сакал најмногу да глуми „љубовна сценa“, како реагирале неговите најблиски кога се соблече гол во претставата „Швејк во Втората светска војна“, дали би се фотографирал како модел за костими за капење, дали може да се замисли со долга коса, а ни раскажа и за тоа што сака повеќе глумата или саксофонот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи