Јанески: Ниту некого сме предале, ниту сме нечиј приврзок, на никого не должиме ништо, ЗНАМ е иднината на МакедонијаНаш гостин во оваа емисија е Емил Јанески кандидат за пратеник од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и претседател на локалниот огранок на оваа партија во Прилеп.
Јанески одговара на прањата дали ЗНАМ е приврзок на некоја од поголемите политички партии, дали и со кого би коалицира после изборите и под кои услови. Зошто членовите на ЗНАМ во последниот период се напаѓани дека се предавници, кого и дали некого предале?

ЗНАМ во моментов е трета политичка сила според гласовите, што е тоа што ги привлече луѓето кај нив? Кои се нивните ставови за Бугарскиот и Преспанскиот договор и промената на Уставот како и за тоа кои се црвените линии кои не би ги поминале и по цена да останат конструктивна опозиција. Што ќе понуди ЗНАМ за Прилеп, што е тоа што недостасува? За да ги слушнете одговорите на овие и други прашања погледнете го интервјуто.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи