Да бидеме хумани – да му помогнеме на Стефан да има детство како сите останатиОд самото раѓање се соочуваме со потешкотии при неговиот развој, нашата голгота започнува веднаш после породувањето, раскажуваат родителите на малиот Стефан

„Одевме во Скопје на редовни контроли и на 7 месеци откривме дека има проблем, односно Церебрална парализа или поточно хемипареза на десната страна. Но,сега после 12 години најдовме една клиника во соседна Србија-Ниш која ни ветува и кажува дека може да живее и функционира Стефан како секое нормално дете. Тоа е една физикална рехабилитација која е премногу скапа за нас и чини 17.000 евра кои ние ги немаме. Затоа бараме помош од вас хумани луѓе да ни помогнете Стефан да има тинејџерство и живот понатаму какои сите деца на негова возраст!“, повикуваат родителите на Стефан.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи