На 66 годишна скопјанка и го украле автомобилот кај манастирот „Св.Преображение“ – Зрзе


На 30.04.2024 во 17.20 часот во Полициското одделение Ропотово,  Е.Т. (66) од Скопје пријавила дека во близина на  манастирот „Св.Преображение“ во с.Зрзе, прилепско, ѝ било одземено нејзиното патничко возило „сеат ибица“, со скопски регистарски ознаки. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи