Јанчев : Нема компромис со државните и национални интересиНаш гостин е Сашко Јанчев, носител на ИЕ4 од партијата Левица. Јанчев одговара на прашањата дали смета дека Македонија би имала реперкусии доколку се спроведе поништувањето на Охридскиот, Бугарскиот и Преспанскиот договор, како и излезот од НАТО. Дали се подготвени за влез во Влада да направат некои отстапки од т.н. Македонска платформа што ја понудија. Јанчев зборува и за отворање на државни претпријатија во сите економски гранки кои би го диктирале пазарот и цените, како и враќање на социјалистичкиот систем по македонски терк. Многу повеќе околу програмата на Левица и во кој правец планираат да се развива државата погледнете во интервјуто.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи