Во Прилеп одбележани 121 година од смртта на Гоце Делчев и 112 години од смртта на Пере ТошевОдбележување на 121 година од смртта на Гоце Делчев и 112 години од смртта на прилепчанецот Пере Тошев, македонски револуционери и национални херои!

Делегации од Општина Прилеп, Советот на Општина Прилеп, основните и средните училишта, здруженија и политички партии, по овој повод денес положија цвеќе и се поклонија пред спомен обележјата на македонските херои во знак на почит!

Основното општинско училиште ,,Гоце Делчев” од Прилеп го чествува својот патрон празник. Нека му е вечна слава!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи