Велигденска честитка на градоначалникот Борче ЈовческиХристос воскресе – навистина воскресе!

По повод овој голем ден, Христовото воскресение – Велигден на сите православни христијани им посакувам многу здравје, среќа и во мир и благосостојба да ги поминат претстојните Велигденски празници заедно со своите семејства.

Големиот христијански празник Велигден ни дава можност да шириме љубов и позитивна енергија, да се грижиме едни за други, да правиме добри дела, да ја чуваме традицијата, да го негуваме културното и историското наследство, да ја негуваме верата и да бидеме сплотени во зачувувањето на нашиот македонски идентитет.

Посакувам да имате верба, добродушност и искреност во вашите срца затоа што тоа е основата на христијанската вера, сакајте простувајте и во бога верувајте.

Честит Велигден!

Градоначалник на општина Прилеп, Борче Јовчески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи