ВИДЕО – Николоски: Очекуваме во ИЕ4 да освоиме помеѓу 13 и 14 пратеници


Би сакал да ги поканам сите жители на 4 изборна единица и на цела Македонија, особено жителите на општина Прилеп и соседните општини, општината Кукуречани, општината Могила, Новаци, Битола, да ни се приклучат вечерва тука на плоштадот во 20:30 часот заеднички да ја затвориме досега најуспешната кампања за ВМРО ДПМНЕ, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа за пратеници за ИЕ4, Алексанадар Николоски.

„Не случајно тоа го правиме во Прилеп, затоа што Прилеп е од огромно значење за сите нас и ќе следи голем инвестициски циклус по завршување на изборите, во кој ќе се решат бројни инфраструктурни прашања во самиот град и во населените места кои гравитираат тука. Градот инфраструктурно ќе се врзе со реална изградба на експресниот пат Прилеп – Градско, а не со монтирани видеа со вештачка интелигенција, ќе се изгради автопат од Прилеп до Битола и Меџитлија, пругата ќе стане многу побрза и многу покористена помеѓу Прилеп, Битола и Солун, ќе доаѓаат странски инвестиции, ќе се стимулираат домашните и многу битно, ќе има одговорност за сите што прават криминал, како во Прилеп, така и во Македонија.

Кампањата за нас помина исклучително успешно, очекуваме масовна, референдумска излезност во среда на 8 мај, ги повикувам сите граѓани да излезат и да гласаат, потребна е најголема излезност досега, за најголема победа на ВМРО ДПМНЕ, за Христијан Мицковски премиер, за Гордана Силјановска Давкова претседател на Македонија и за влада која нема никој да ја уценува.

Затоа посакуваме 61 пратеник, а ќе си дозволам еве прв пат пред медиумите да кажам што очекувам во 4 изборна единица, досега во кампањата тоа не го кажав експлицитно, очекувам ВМРО ДПМНЕ да освои најмногу пратеници досега и најмногу гласови досега, а тоа е зависно и од малку среќа и од донтовата формула, да имаме меѓу 13 и 14 пратеници за ВМРО ДПМНЕ“, кажа Николоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи