Започна петтото издание на Macedonia 4×4 Trophy

Во Крушево денес започна петтото издание на Macedonia 4×4 Trophy трката. Оваа година има 18 учесници, кои се натпреваруваат во 2 класи и тоа помоќната Challenge, како и Adventure и UTV класата, во вкупно 4 натпреварувачки денови.

Како и минатата година, се вози низ преубавите предели на крушевската околина, чија природа нуди одлични услови за адреналински спортови.

Уживајте во првото од серијата видеа преку кои ќе биде пренесен дел од адреналинот кој го нуди овој спорт.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи