ВИДЕО – Најинтересните моменти од 4-те дена на 5-тото „Macedonian 4×4 trophy“ што се одржа во КрушевоПогледнете ги најинтересните моменти од 5-тото „Macedonian 4×4 trophy“ што изминативе 4 дена се одржаше во Крушево. Ова е единствен настан од ваков тип во Македонија кој предизвика огромен интерес како од натпреварувачите кои ги имаше од целиот Балкан така и од страна на публиката која дојде во Крушево од цела Македонија да го гледа овој спектакл. Организаторите докажаа дека може да организираат ваков натпревар од европски калибар, а Крушево со својата природа и убавина нуди одлични можности за развој на овој спорт. Токму затоа „Macedonian 4×4 trophy“ прерасна во една од 3 најдобри вакви манифестаци на Балкланот.

Уживајте во виедото, полно со адреналин, бозбуда и трки со уникатните и несекојдневни возила низ целата крушевска околина.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи