Приведени двајца прилепчани со марихуана

На 13.05.2024 на ул.„Дабничка” во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги привеле А.С.(25) и А.А.(19), двајцата од Прилеп, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана и семки од растението канабис.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи