Прилепчанецот Зоран Пиловски единствениот претставник од Македонија на Интернационалниот фестивал за едноминутен филм во ХрватскаПрилепскиот фотограф и снимател Зоран Пиловски со неговите два филма (Carefree-selfie i Childhood is not for sale) е единствениот претставник од Македонија кој ќе ја претставува државава на 32-то издание на Интернационалниот фестивал за едноминутен филм во Хрватска. Пиловски е еден 60-те најдобри, кои се номинирани за награда во официјалната програма.

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи