Жител на с. Крушеани со оружје им се заканувал на градежни работници

На 14.05.2024, полициски службеници од ОВР Прилеп  го лишиле од слобода Д.Г.(49) од с.Крушеани, прилепско, затоа што со огнено оружје се закаувал на Х.Д.(21) од Прилеп  и други работници кои биле работно ангажирани преку фирма и изведувале градежни работи на куќа во с.Крушеани.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи