Прилепчани се степале, па меѓусебно се пријавиле за физички напад

На 14.05.2024 во ОВР Прилеп, А.М.(43) од Прилеп пријавил дека на ул.„Димо Наредникот“ во Прилеп бил физички нападнат од С.Ф.(34) од Прилеп.

Истиот ден, во ОВР Прилеп и С.Ф. пријавил дека бил физички нападнат од А.М.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи