Националната извидничка акција – Фениксија оваа година под називот „Огнени игри“

Извидниците од одредот Феникс”- Прилеп во периодот од 17-19 мај, по шести пат ќе ја одржат својата национална извидничка акција – Фениксија.

Оваа година посветена на величественоста на Олимписките игри, ќе се одржи под називот „Огнени игри“.

Учество ќе земат околу 150 деца и млади од цела Македонија и ќе направат спој на олимпискиот дух со извидничките активности  преку уникатни активности, авантури, искуства, знаења и пријателства кои придонесуваат во развој на личните вештини и целокупниот развој на личноста.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи