Нови опожарени возила во Прилеп, „Цитроен“ и товарно возило „Форд“На 18.05.2024 во 01.40 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во Прилеп било опожарено патничко возило „цитроен“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на З.Ѓ. (58) од Прилеп. Од пожарот било зафатено и товарно возило „форд“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи