10 медали за ЏК Сеишин на Меѓународниот турнир во џудо во Аминдео – Грција


На 18 и 19.05.2024 во Аминдео Грција се одржа Меѓународен турнир во џудо за деца, помлади пионери, пионери, кадети, јуниори и сениори ( 2 дена) во организација на Џудо Клуб Филипос Аминдео.
На двата дена настапија над 500 натпреварувачи од околу 40 клубови од 10 држави. ЏК -СЕИШИН -Прилеп активно учествуваше двата денови и зеде учество со вкупно 11 натпреварувачи а освоени се 10 медали ( 3 златни, 3 сребрени и 4 бронзени).

Резултати поединечно:

1. Тамара Илиоска 1 во место
2. Теодора Илиоска 1 во место
3. Иван Јошески 1 во место
4. Владан Стрезоски 2 ро место
5. Бисера Цветкоска 2 ро место
6. Благојче Мантароски 2 ро место
7. Христијан Бунески 3 то место
8. Марко Ацески 3 то место
9. Арсениј Димески 3 то место
10. Марио Конески 3 то место

Михаил Стојановски во категоријата кадети покажа одлични борби и со две победи и две загубени борби не успеа да избори место на пиедесталот. Џудо клубот СЕИШИН-ПРИЛЕП Е ЗАДОВОЛЕН од учинокот и прикажаното на овој натпревар и продолжува со активни припреми за наредните меѓународни настапи.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи