Прилепчанец агресивно се однесувал кон полициски службеници

На 20.05.2024 во 00.20 часот на ул„Трајко Тарцан“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода П.К.(44) од Прилеп затоа што го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По документирање на настанот, против него ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи