Карате клуб „Бонсаи“ Прилеп со 14 натпреварувачи на балканското првенство во Турција


Во период од 31.05-02.06.2024 година во Истанбул, Република Турција ќе се одржи балканско првенство во карате за деца. Карате клуб Бонсаи Прилеп ќе учествува со 14 натпреварувачи во категорија кати и кумите борби.

На балканското првенство ќе настапат:

Цвете Миланоска

Софија Крстевска

Јована Маркоска

Анастасија Ангелеска

Патриција Наумоска

Сара Спиркоска

Благица Јошеска

Иво Качаков

Леонид Белески

Алексеј Петрески

Максим Петрески

Христијан Димески

Габриел Ламбевски

Теодор Стојановски

 

Натпреварувачите ќе ги следи тренер Дамјан Ристески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи